Viura Tempranillo Blanco DOC

Skladem
Kód: 199
380 Kč
Kategorie: Gómez Cruzado

VINEYARD Pouze původní odrůdy: Viura 75% a bílá Tempranillo 25%. Všechny hrozny pocházejí ze stejného statku ve vysoké nadmořské výšce v Haru. Kamenitá aluviální půda složená z pláště oblázků na povrchu s hloubkou vápencového obzoru (základní). Nízký výnos na révu a minimální zpracování půdy, aby nedošlo k jejímu zničení. Velmi dobrá vegetativní rovnováha a správné vystavení svazků světlu.
SKLÁDÁNÍ: Ručně v krabicích po 200 kg, výběr svazků ve sklepě.
PŘÍPRAVA: Lehké lisování s přibližně 50% škrábáním v lisu. Veškeré alkoholové kvašení v nerezové oceli při konstantní teplotě 16 ° C. Následně část vína stráví 5 měsíců ve sudech z francouzského dubu (nepražené, zkrocené parou) s jemnými kaly a zbytek také zraje na jemných kalech v betonové nádrži.
PŮDA: Kamenitá, naplavená půda, složená z pláště oblázků na povrchu s hlubokým vápencovým horizontem (základní). Mírný sklon.
KLIMATOLOGICKÝ ROK:
Zima byla extrémně suchá a mírná, s menší vegetací než obvykle. Některé parcely nacházející se v pohoří Sierra de la Sonsierra byly také na konci května zasaženy mrazem. Oba faktory spolu s velmi horkým a suchým pramenem vedly ke snížení produkce. Měsíc červen byl charakterizován neobvykle teplým podnebím, které způsobilo výskyt známek vodního stresu na vinicích, které byly zcela vyřešeny dešti v měsících červenci a srpnu. Tyto deště umožnily zrání s dostatečnou vegetací a vynikající svěžestí, která poznačí charakter vín tohoto ročníku.

Alkohol 13,5%

Zpět do obchodu