Rioja DOC Vendimia Seleccionada

Skladem
Kód: 367
350 Kč
Kategorie: Gómez Cruzado

VINEYARD Hrozny odrůdy Tempranillo 50% a Garnacha 50%, z révy staré více než 30 let, pěstované na dvou hlavních svazích údolí Ebro. Tempranillo pochází ze Sierra de Cantabria a Garnacha z podhůří Sierra de La Demanda v Alto Najerilla.
SKLÁDÁNÍ: Ručně v krabicích po 200 kg, výběr svazků ve sklepě.
PŘÍPRAVA: 3 dny studené předfermentační macerace, provádění denního čerpání a delestace během fermentace při kontrolovaných teplotách v kónických nádržích z nerezové oceli. Následně část vína zrání ve francouzských dubových sudech po dobu 5 měsíců, zbytek zůstává v betonových nádržích s kalem.
PŮDA: Vinice Tempranillo byly vysazeny na bělavých jílovitě vápenatých půdách a vinice Garnacha na načervenalých jílovito-železitých půdách.
KLIMATOLOGICKÝ ROK:
Klimatické podmínky ročníku 2018 byly radikálně odlišné od roku 2017. Rok začal hustým sněžením 6. ledna, které ohlašovalo studené a deštivé ročník. Po jedné z nejranějších sklizní v historii jsme se vrátili ke sklizni s dlouhým cyklem s pozdní sklizní, která začala 8. října nejstaršími a nejméně úrodnými vinicemi. Vína roku 2018 mají velkou osobnost, svěžest a velmi ovocný charakter. Ročník, který připomíná „obvyklé“ ročníky v Rioji, s tekutějšími víny a velkým potenciálem stárnutí.

Alkohol 14,2%
Ph: 3,65
Az. červená.: 1,2 g / l.

Zpět do obchodu