Rioja DOC Reserva

Skladem
Kód: 373
475 Kč
Kategorie: Gómez Cruzado

VINEYARD Tempranillo 85% a Graciano 5% vinné révy pěstované ve skle více než 30 let nacházející se na úpatí pohoří Sierra Cantabria a kolem dolního toku řeky Najerilla. Garnacha 10% ze starých vinic ve skle ve městě Badarán.
SKLÁDÁNÍ: Ručně v krabicích po 200 kg, výběr svazků ve sklepě.
PŘÍPRAVA: 3 dny studené předfermentační macerace, provádění denního čerpání a delestace během fermentace při kontrolovaných teplotách v kónických nádržích z nerezové oceli. Zraje po dobu 18 měsíců v nových sudech z francouzského dubu po dobu dvou let. Následný pobyt ve stojanu na láhve po dobu dvou let.
PŮDA: Vinice pěstované v naplavených půdách, ve kterých získáváme hrozny s vyšší zralostí a elegancí. V pohoří Sierra Cantabria a horní Najerilla najdeme vinice z vápnitých jílů a železitých jílů, které dodávají vínům větší strukturu a hedvábnost.
KLIMATOLOGICKÝ ROK:
Po teplém podzimu byl ročník 2014 chladný a deštivý, s komplikovaným podnebím s časnou sklizní. V poslední třetině sklizně byly zaznamenány neobvyklé vysoké teploty a vydatné deště, díky nimž byla práce na vinici velmi rozhodující, s odstraněním listí a řádným obhospodařováním vegetace, spolu s dalšími ekologickými opatřeními ke kontrole a minimalizaci dopad můry révy vinné (Lobesia botrana).

Alkohol 14,5%
Ph: 3,78
Az. červená: 1,6 g / l.

Zpět do obchodu