Rioja DOC Crianza

Skladem
Kód: 370
380 Kč
Kategorie: Gómez Cruzado

VINEYARD Vyrobeno z 80% hroznů Tempranillo z podhůří Sierra Cantabria az vinic sousedících s dolním tokem řeky Najerilla (Uruñuela a Torremontalbo). Vlastní také 20% společnosti Garnacha z horní oblasti Najerilla (Badarán).
SKLÁDÁNÍ: Ručně v krabicích po 200 kg, výběr svazků ve sklepě.
PŘÍPRAVA: 3 dny studené předfermentační macerace, provádění denního čerpání a delestace během fermentace při kontrolovaných teplotách v kónických nádržích z nerezové oceli. Zraje 12 měsíců v převážně sudech z amerického dubu.
PŮDA: V tomto víně se používají hrozny ze tří půd, se kterými pracujeme: naplavené (spodní tok Najerilla), jílovitě vápenaté (sukně Sierra Cantabria) a jílově železné (horní Najerilla).
KLIMATOLOGICKÝ ROK:
Ročník 2017 bude známý jako „rok mrazu“. Po mírné a suché zimě, s výrazným pokrokem v zárodku, v noci na San Prudencio, 28. dubna, poklesly teploty na většině našich vinic pod nula stupňů. Tato okolnost definitivně poznačila veškeré hospodaření s plodinami během vegetativního cyklu. Nízká produkce a letní sucho znamenalo, že všechny práce v terénu byly určeny k tomu, aby nedocházelo ke ztrátě čerstvosti v různých vínech. Po nejdříve známé sklizni v Rioji byl konečný výsledek výjimečný, s velmi voňavými a vyváženými víny, mimo jiné díky svěžímu charakteru, kde se nacházejí naše vinice. Protějškem je, že šlo o krátký ročník s průměrným výnosem nižším než obvykle.

Alkohol 14,50%

Zpět do obchodu